Chaosas gyvenime - ką su juo daryti? 5 strategijos patekusiems į spąstus

06/02/2021

Prisipažinkite, ir jus kartais aplanko jausmas, kad nieko nespėjate? Kai žmogus griebiasi daugybės darbų ir užduočių, jo gyvenimas virsta CHAOSU. Jis skverbiasi į visas sritis, užveria duris galimybėms, nes dėl betvarkės žmogus jų paprasčiausiai nemato. Eikvodami jėgas ir energiją dažniausiai beprasmiškoms užduotims, mes galime net pamiršti tai, dėl ko viską pradėjome.

Apie tai, kodėl chaosas atsiranda gyvenime, kuo jis pavojingas ir kokios 5 galingos strategijos padės jį suvaldyti, skaitykite šiame straipsnyje.


3 pagrindinės chaoso priežastys

Nėra sistemos

Svarbu suvokti, kad kol Jūs neišmoksite organizuoti darbų ir leisite vyrauti netvarkai, rimti rezultatai neįmanomi. Nemokėjimas viską tinkamai susiplanuoti ir organizuoti gyvenimą, yra vienas iš didžiausių ir pagrindinių asmeninio progreso trukdžių. Kiekvienas norintis pasiekti kažką reikšmingo, turi išmokti atsirinkti tai, kas iš tiesų yra svarbiausia. Kitaip tariant, pasirinkti prioritetus. Tai galima padaryti tik laikantis tam tikros sistemos.

"Rytojaus" problema

"Pradėsiu nuo pirmadienio" - vienas iš garsiausių ir, deja, kenksmingiausių žmonijos posakių. Darbų, sprendimų arba tam tikrų veiksmų atidėliojimas rytdienai, pirmadieniui, pirmajai mėnesio dienai, naujiesiems - itin paplitęs reiškinys, dėl kurio netenka prasmės visas mūsų planavimas ir sistematizavimas. Net jeigu jūs sudarysite planą mėnesiui arba metams, nieko nepešite. Nes darbus atidėliojantis žmogus, labai retai pradeda juos įgyvendinti. Viskas baigiasi savęs įtikinėjimu, jog planas sudarytas, vadinasi naujas gyvenimas ne už kalnų. Belieka tik pradėti veikti "jau nuo rytojaus". Taip vyksta diena iš dienos, ir kasdien sugalvojami vis nauji pasiteisinimai.

Beprasmiški plano punktai

"Pradėsiu rytoj" problema dar ne viskas. Kitas pavojus slypi tame, kad, sudarydami naujo gyvenimo planą, žmonės net nesusimąsto, ar visi jo punktai yra prasmingi. Apskritai, mūsų "asmeninio tobulėjimo", pokyčių ar kiti planai itin retai rašomi, remiantis gyvenimo analize, apmąstant iš tiesų svarbias detales. Beveik visada planą sudaro standartiniai, kažkur matyti punktai. Bet žmogus net negalvoja apie tai, AR JAM TIKRAI REIKIA VISŲ ŠIŲ PUNKTŲ? Ar tai padės pasiekti JO TIKSLUS? Arba bent jau priartėti prie jų?

Dar viena beprasmio planavimo išraiška - asmeniniai įsipareigojimai ir bausmės už jų neatlikimą. "Per mėnesį numesiu 20 kg arba daugiau nesuvalgysiu ne vieno saldainio gyvenime", "ateisiu į MLM, uždirbsiu milijoną ir nepirksiu nei vieno naujo drabužio, kol nepraturtėsiu", "pastatysiu namą arba gyvensiu ant suoliuko parke...". Yra ir kita šio "planavimo" forma - "kol nepastatysiu namo, gyvensiu ant suoliuko". Žinoma, aš pagrąžinu, tačiau esmė lieka ta pati: žmogus mano, kad "bausmė" jį paskatins greičiau pasiekti tikslą. Bet jeigu žmogus niekada nelieknėjo, jis negalės per mėnesį numesti 20 kg (ir tuo labiau nepakenkti sveikatai). Tad jo planas netenka prasmės. Tai liečia visus neturinčius logikos tikslus. Vadinasi, ir tokio plano sudarymas yra tik laiką atimanti iliuzija, gilinantį chaosą mintyse, jausmuose, gyvenime.

Trečias beprasmiško planavimo variantas - saviapgaulė. "Jeigu rasiu savo pašaukimą, įdomią veiklą, tai, kas mane "veža", gyvenimas bus kaip pasaka ir jokio chaoso nebus". Bet ir mėgstama veikla nebūna produktyvi, jeigu ją atlikti bet kaip, nesilaikantis darbų prioritezavimo principo.

Kuo chaosas pavojingas?

Sėkmės mechanizmas veikia tik tuomet, kai nėra chaotiško elgesio ir mąstymo. Planavimas ir sistematizavimas kaip tik ir padeda išsivaduoti nuo neefektyvių bei beprasmiškų darbų, vidinės sumaišties, kuri stumia link nepasitikėjimo savimi ir depresijos. Todėl pašalinti chaosą iš gyvenimo ir minčių būtina, kitaip viskas, ko jūs siekiate, į ką dedate tiek daug jėgų ir laiko, vieną dieną sugriūs.

Kaip įveikti chaosą gyvenime?

Greitai pašalinti betvarkę visose srityse padės 3 pagrindinės taisyklės:

  1. Apgalvotai sudarykite savo darbų planą: įtraukite į sąrašą tik tuos punktus, kurie būtini.

  2. Nedelsiant pradėkite įgyvendinti plano punktus. Nelaukite "rytojaus", nes jeigu nepradėsite veikti tuoj pat, jis niekada neateis.

  3. Neapgaudinėkite savęs. Iš chaoso neišvaduos nei mėgstama veikla, nei nesibaigiantis metodikų studijavimas. Visas procesas turi būti kompleksinis ir nukreiptas į visas gyvenimo sritis - nuo socialinės padeties iki asmeninio gyvenimo.

O ką daryti su emocine puse? Jeigu jums atrodo, kad visas gyvenimas apvirto aukštyn kojomis, šviesos tunelio gale nesimato, vadinasi jūs jau papuolėte į savotiškus chaoso sukeltus spąstus. Nes jums pradeda atrodyti, kad nieko nekontroliuojate ir net nenutuokiate, kaip toliau delioti gyvenimą.

Padėti gali koučingo strategijos. Žemiau dalinuosi efektyviais būdais padėti sau mažinant emocinę įtampą ir chaosą viduje bei išorėje.

5 strategijos, kurios padės susitvarkyti su chaosu ir greitai sugrįžti į vėžes.

1 strategija. Viskas praeina

Viskas galų gale susitvarko. Prisiminkite, kiek kartų atrodė, kad viskas blogai ir tik blogėja, bet vėliau situacija pagerėdavo, problemos išsispręsdavo. Visi mes turėjome panašių patirčių. O tai reiškia, kad jau mokame su jomis tvarkytis, stebėti jas ramiai ir žinoti, kad sunkumai laikini.

Jeigu ir dabar jums atrodo, kad atsidūrėte beviltiškoje situacijoje, vadovaukitės principu: "Ir tai praeis". Vos tik užklupus nerimui dėl to, ką išgyvenate, kartokite sau: "Tai praeis. Tai jau praeina".

Mes visi gamtos vaikai ir paklustame jos dėsniams. O gamtoje yra sezoniškumas. Jis veikia ir mūsų gyvenimus, mūsų verslus, net mūsų savijautą. Kai ateina "kitoks" ritmas, neišsigąskite, o išmokite sau padėti. Nereikia bijoti permainų - pasitikite jas tvirtai žinodami, kad įveiksite. Nes, kaip sakoma: "Vienintelis dalykas išeiti iš to, yra tai pereiti."

Ką jūs galite padaryti dabar? Pratimas "Keisk koncentraciją"

Esant slegiančiai arba nerimą keliančiai situacijai naudinga keisti koncentraciją. Galite praktikuoti Klausimų praktika, kurios esmė keisti negatyvius teiginius pozityviais klausimais. Pavyzdžiui, jeigu vis kartojate, kad: "Man nepavyksta",- paklauskite savęs - "kaip galėtų pavykti?", "ką dar galėčiau padaryti?"

Galvoje nuolat sukasi, kad "viskas griūva"? Paklauskite savęs: "Ko galėčiau išmokti iš šios situacijos?", "Kaip ši situacija galėtų būti man naudinga?"

Kitas variantas. Padarykite pertrauką ir užsiimkite tuo dalyku, kurį mėgstate: kepkite, šokite ir t.t. Kai darote tai, kas patinka, keičiasi jūsų jausmai ir emocijos. Jūs pradedate jaustis gerai, dėl to atsiranda energijos. Kai pajusite, kad vėl esate energingi, paklauskite pasąmonės: "Koks mano sekantis žingsnis?". Idėjos pradės plūsti pačios.

2 strategija. Mes galime kontroliuoti savo reakcijas.

Mes priimame savo mintis kaip tikras, bet iš tiesų jos tik žodžių konstrukcija, aplink kurią formuojasi elgesys. Taip, mes negalime kontroliuoti pačių įvykių (situacijų, kitų žmonių elgesio), bet galime ir turime kontroliuoti savo reakcijas į tai, kas vyksta. Svarbu kiekvieną įvykį priimti ne kaip didžiausią problemą, bet kaip iššūkį, augimą, galimybę. Kitaip tariant, reikia fokusuotis į patį sprendimą.

Fokusuojantis į situaciją, ji nuo to nepasikeis, nes tai jau įvyko. O jeigu dar sugalvosite dejuoti ir verkti, prisišauksite dar daugiau panašių situacijų. Todėl duokite pasąmonei darbo ir klauskite jos: "Kaip man tai išspręsti?", "Ką aš galiu daryti dabar?", "Kaip galima situaciją pakeisti?"

Kadangi mūsų fiziologija kontroliuoja psichologiją, mes galime keisti savijautą kūno pozomis.

Pratimas.

Atsisėskite tiesiai. Stuburas tiesus, rankos laisvai guli ant kelių.

Kvėpuokite: per 4 sekundės įkvėpkite, per 5-6 iškvėpkite. Laikykitės ramaus ritmo.

Nusišypsokite.

Laikydami šypseną ir ramiai kvėpuodami, paklauskite savęs: "Kodėl mane tai paveikė? Kodėl aš susinervinau, užpikau ir pan."?

3 strategija. Gyvenimas ima griūti tada, kai turi būti sukurtas iš naujo.

Gyvenimo griuvimas nėra pabaiga, tai galimybė sukurti dar geresnį gyvenimą, verslą, santykius. Jeigu atrodo, kad kažkas klostosi ne taip, kaip norėtųsi, tai reikia vertinti kaip galimybę turėti geresnį gyvenimą. Žinoma, sunku matyti šviesą tunelio gale, kai viskas griūva ir sakyti: "Yes, bus dar geriau". Ar tapšnoti sau per petį ir girti: "Koks /-ia aš šaunuolis/ -ė".

Bet viskas gyvenime vyksta su priežastimi. Ir net jeigu atrodo, kad gyvenimas griūva, tai tik pamoka, kurią reikia išmokti: priimti kitokius sprendimus, pažinti save, daryti kitokius veiksmus ir t.t. Kai jūs tai įsisavinsite, viskas akimirksniu pradės keistis.

Jūsų moto gali tapti frazę: "Tu prarandi kažką, kad atrastum geriau."

Pratimas:

Sudarykite visų savo laimėjimų ir pasiekimų sąrašą. Padarykite tai sąžiningai. Įtraukite tuos dalykus, kurie kelia teigiamas emocijas. Net jeigu tai vaikystėje dovanotas meškiukas, dėl kurio jūs taip džiaugėtes, įtraukite jį į savo pasiekimų sąrašą. Šiame pratime svarbu prisiminti kuo daugiau gerų gyvenimo įvykių ir emocijų.

4 strategija. Geri dalykai gali pasitaikyti blogais laikais

Tuo metu, kai pati sedėjau "tunelyje" arba galima sakyti "duobėje", pradėjau duoti sau labai mažas užduotis (žinojau, kad turiu išeiti iš šios situacijos, tik reikėjo ieškoti būdų kaip):

* Pirmą dieną nusprendžiau surasti bent vieną priežastį šypsotis (nes tuo metu ašaros liejosi upeliais), ir kai tai padariau, buvau dėkinga.

* Kitą dieną - surasti bent vieną dalyką, už kurį turėčiau būti dėkinga. Ir kai tai padariau, aš vėl pajutau dėkingumą.

* Dar kitą dieną - padaryti kažką dėl kito žmogaus, bent vieną dalyką (net jei padėsiu tam žmogui tiesiog nusišypsoti). Kai aš tai padariau, ir vėl buvau dėkinga.

Tai darant atėjo priminimas/ supratimas, kad viskas, ką turime, yra DABAR ir MES pasirenkame, kaip norime jaustis.

Pratimas:

  • Duokite sau mažas užduotis, kurias turite atlikti kasdien: šypsokitės, raskite vieną dalyką, už kurį esate dėkingi, padarykite kažką dėl kitų žmonių.

  • Ir dar kartą - būkite dėkingi.

  • Rinkitės patys, kaip turite jaustis DABAR.

Pratimas sunkiai sekasi? Paklauskite savęs:"Kodėl aš tai darau? Kodėl man tai svarbu?"

5 strategija. Ramybė yra mumyse

Įsidemėkite: "MES PATYS RENKAMĖS, KAIP JAUSTIS ČIA IR DABAR". Arba kaip mes NORIME jaustis. Šis žinojimas padėjo man išlipti iš duobės ir suteikė vidinės ramybės. Jis padės ir jums teisingai apsispręsti, kai suvoksite, jog RAMYBĖ YRA JUMYSE.

Jeigu jums atrodo, kad gyvenime visiškas chaosas, o viduje nuolatinis nerimas, aš tiesiog noriu priminti, kad jūs nesate vieni!

Tvirtai kartokite:

Aš esu nuostabus/ -i,

Aš esui mylimas/ -a ir

Pasauliui reikia MANĘS!!!!

Praeitis yra istorija, ateitis yra misterija, o dabartis yra dovana.


Padėkokite už tai, ką turite. Pavyzdžiui, už tai, kad atsikėlėte šiandien arba už skanią arbatą, mielo nepažįstamo (-os) šypseną, galimybę viską keisti...

Ramybę pajusti padeda ir apkabinimas. Apkabinkite žmogų, gyvūną, mylimą žaisliuką. Arba tiesiog apkabinkite save. Ir pajuskite, kaip vidinė ramybė užplūsta kiekvieną jūsų ląstelę.



Jeigu jaučiate, kad reikia daugiau palaikymo, padrąsinimo ir efektyvių technikų, visada galima išbandyti asmeninį koučingą. Ir atminkite - už savo gyvenimą atsakingi tik jūs patys. Darykite viską, kad jau ŠIANDIEN viskas pradėtų judėti jums reikiama linkme.